Augustów

Czysty Zielony Piękny

AUGUSTÓW

Augustów jest miejscowością uzdrowiskową, na której terenie występują torfy o właściwościach leczniczych (borowiny) i drzewa iglaste, które wydzielają substancje o pozytywnym działaniu na układ krwionośny i oddechowy. Augustów leży na skraju uznawanej za ostoję ptaków Puszczy Augustowskiej, na której obszarze znajdziemy też Dolinę Rospudy, Wigierski Park Narodowy i liczne rezerwaty. Na południe od Augustowa znajduje się Biebrzański Park Narodowy, a w okolicach miasta można wyróżnić też obszary chronione przez program natura 2000, np. Ostoja Augustowska. Na terenie Augustowa mieszczą się rezerwaty Brzozowy Grąd i fragment rezerwatu Stara Ruda.

To miasto miłośników wszelkich sportów wodnych i turystyki aktywnej. Sportem zyskującym coraz większą popularność jest windsurfing, a w Augustowie są idealne warunki do uprawiania tej dyscypliny sportu.
Gdzie pływać? Najlepiej na tych jeziorach, gdzie wiatr wchodzi bez problemu, np. na nieosłoniętym jeziorze Białym. A do nauki najlepsze są jeziora osłonięte, jak jezioro Necko.

Można również spróbować swoich sił w narciarstwie wodnym w dwóch formach: za motorówką lub na wyciągu. Trenować można na tradycyjnych dwóch nartach lub na wakeboardzie.
Pojezierze Augustowskie przyciąga żeglarzy ciszą i spokojem oraz gościnnymi marinami przystosowanymi do cumowania i postoju jachtów. Żeglarze mają do dyspozycji połączone ze sobą Kanałem Augustowskim jeziora Necko wraz z jez. Rospuda, jezioro Białe oraz jez. Studzienickie. Największe spośród jezior to Sajno.

Oprócz sportów wodnych Puszcza Augustowska oferuje rowerzystom bogatą sieć szlaków (łącznie 281 km), które przebiegają przez wszystkie najciekawsze zakątki Puszczy. Doskonałe trasy znajdą tutaj doświadczeni rowerzyści poszukujący wyzwań, jak i ci, którzy zechcą wybrać się na przejażdżkę z dziećmi. Na wyprawę rowerową po Puszczy nie trzeba zabierać własnego roweru – w Augustowie działają wypożyczalnie sprzętu oferujące rowery do wynajęcia.

Ponadto mają Państwo możliwość zaprojektowania wykończenia apartamentu oraz pomoc przy jego wykończeniu oraz kupon rabatowy na zakup materiałów wykończeniowych w wysokości 2000 zł w sklepach STOBUD na terenie Augustowa i Suwałk.